Aryanic
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > برنامه درسی دوره کارشناسی ناپیوسته حرفه ای " حسابداری سلامت" دردویست و پنجاه و هفتمین جلسه شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی علمی- کاربردی به تصویب رسید.

 


  چاپ        ارسال به دوست

برنامه درسی دوره کارشناسی ناپیوسته حرفه ای " حسابداری سلامت" دردویست و پنجاه و هفتمین جلسه شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی علمی- کاربردی به تصویب رسید.

برنامه درسی دوره کارشناسی ناپیوسته حرفه ای " حسابداری سلامت" دردویست و پنجاه و هفتمین جلسه شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی علمی- کاربردی به تصویب رسید.

علیرضا جمالزاده، سرپرست دفتر برنامه ریزی درسی و دبیر شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی علمی-کاربردی اعلام کرد: مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستانی بواسطه ارتباط مستقیم و تنگاتنگ حسابداری با سازمان هایی نظیر سازمان های بیمه گر، خیرین حوزه سلامت، شرکت های تولیدکننده و واردکننده تجهیزات پزشکی، شرکت های تولید و پخش دارویی؛ ازنوع حسابداری ویژه ای تبعیت می نمایند.به همین دلیل امور حسابداری در مراکز دولتی وابسته به دانشگاه های علوم پزشکی از یک طرف و مراکز خیریه و خصوصی وابسته به حوزه سلامت از طرف دیگر با امور حسابداری در مراکز تجاری، انتفاعی، خصوصی و خدماتی دیگر بسیار متفاوت است. جبران خدمات سرمایه انسانی این حوزه، تدارکات و انبارداری، بیمه ها و تعرفه های خدمات سلامت، ثبت و ضبط اسناد مالی بیماران و مراجعان، گزارش نویسی ها و  ... بر ضرورت طراحی این رشته تاکید دارد.

 

از جمله قابلیت ها و توانمندی های حرفه ای دانش آموختگان این دوره، انجام عملیات حسابداری بهای تمام شده خدمات در نظام سلامت،  انجام عملیات حسابداری ناظر به ترخیص، درآمد، پذیرش، پزشکان، اموال، حقوق و دستمزد و بودجه در حوزه سلامت و ثبت و طبقه بندی انواع هزینه های بیمارستانی اعم از بستری، سرپایی، کلینیکی و پاراکلینیکی متناسب با مشاغل  قابل احراز حسابدار حقوق و دستمزد، حسابدار ترخیص، حسابدار پذیرش و حسابدار امور پزشکان  در مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستانها را می توان نام برد. برخی از دروس تخصصی این دوره نیز عبارتند از: نظام بيمه و تعرفه خدمات بهداشتي و درماني، کاربرد نرم افزارهاي حسابداري در حوزه سلامت، حسابداری(عملیات پذیرش)، حسابداری(عملیات ترخیص)، حسابداری(عملیات جبران خدمات پزشکان) و محاسبه هزینه های بیمارستانی و سرپایی . آموزش در محیط کار دوره نیز مشتمل بر 512 ساعت آموزش عملی در محیط کار واقعی خواهد بود .


٠٩:٥٤ - سه شنبه ٣ اسفند ١٣٩٥    /    عدد : ٢٦٠٧٣    /    تعداد نمایش : ١٤٢٢